Wiza przez internet

Nabycie wizy do Kanady wcale nie jest zadaniem takimskomplikowanym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to świetna oferta dla wszystkich ludzi, które w najbliższym okresie planują podróżować do Kanady, jednakże nie mają zielonego pojęcia w jaki sposób zorganizować wizę.

O czym trzeba pamiętać? – Kanada wiza
Na początku należy nadmienić o fakcie, iż wiza do Kanady> jest żądana nie tylko w przypadku przyjazdu do tego ślicznego kraju, jak w ciągu wycieczki tranzytem. Polacy, którzypotrzebują udać się do Kanday wyłącznie w celach turystycznych nie muszą posiadać tradycyjnej wizy. W dzisiejszych czasach konieczny jestwyłącznie zaświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), jaki wolno zorganizować online, bez potrzeby opuszczania zpokoju.

eTa do Kanady przez internet

Uzyskanie poświadczenia eTA pochłania dokładnie kilka minut oraz co najlepsze całość wolno zrealizować za pośrednictwem sieci internetowej. Elektroniczna wiza Kanada jest więc olbrzymią oszczędnością czasu, gotówki i dużych nerwów. Żeby otrzymać niezbędne zaświadczenie należy wypisać specjalny podanie, które, można odszukać na www etacanadaonline.com/pl/. Podanie można znaleźć również na stronie ambasady Kanady, ale niestety dostępny jest w tym miejscu wyłącznie w języku angielskim oraz francuskim. Po uzupełnieniu wniosku należy odpowiedzieć na kilka łatwych pytań (np. czy byliśmy zatrzymani, czy posiadaliśmy relacje z osobami chorymi na tuberkulozę itp.). Do uzyskania dokumentu eTA wymagany jest paszport i dodatkowo adres e-mail, na który otrzymany zaświadczenie eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady to kwota blisko 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Ceny można oczywiście w użyteczny sposóbzrobić online z wykorzystaniem karty kredytowej. Pamiętać trzeba również o tym, iż za sprawą eTA zdołamy w Kanadzie przebywać najdłużej do 6 miesięcy. Warto wtrącić także o tym, że dokument istotny jest przez 5 lat od wyrobienia. Podróż odbywa się wyłączniena podstawie paszportu, dlatego nie ma konieczności printowania uzyskanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do Kanady

Elektroniczną wizę można zarejestrować internetowo zaledwie jeden raz,jednej osobie. W praktyce naczy to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady musi wypisać formularz pięciokrotnie. Jak zaznaczono powyżej wiza jest aktualna tylko w czasie 5 lat, ale jeśli nasz paszport uprzednio straci ważność, tomechanicznie wiza również przestanie posiadać moc prawną. Okres wyrabiania elektronicznej wizy zajmuje tradycyjnie od 1 do 3 dni. Podczas wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być aktualny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *