Waluta, stolica oraz atrakcje Wietnamu

Podróż do Wietnamu

Wietnam jest łączony przede wszystkim z walką z udziałem Amerykanów, jaka w dodatku zakończyła się dla nich haniebną przegraną.

Aktualnie jednak jest on ciekawym krajoznawczo miejscem. Pozwala na zapoznanie kultury Azji południowo-wschodniej za dość porządne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam blisko 7,5 mln obywateli.

Łatwo w tym miejscu wyszukać kwaterę w dobrej cenie, a wiele interesujących turystycznie miejsc znajduje się w środku miasta. Planując wyjazd do stolicy Wietnamu można rozłożyć zwiedzanie na parę dni bądź zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, i następnie wyruszyć w wycieczkę w inne atrakcyjne turystycznie miejsca tego rodzaju jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu lub Phu Quoc. Każde te miejscowości są odpowiednio opisane w Internecie, dlatego zaplanowanie wycieczki nie powinno zrobić trudu.

Kiedy najkorzystniej pojechać na wyprawę?

Dla odwiedzających Wietnam aura pogodowa może być dość sprzyjająca przede wszystkim jesienią a także wiosną. Zimą, choć nie jest nader chłodno (nie licząc regionów górskich), to zachodzą duże opady. Latem natomiast trzeba nastawić się na upały rzędu 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w okresie letnim sięga nawet 90 procent. Dlatego że aura pogodowa jest inna na północy i na południu kraju, najkorzystniej opracować wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu i od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Wskazane jest zaopatrzyć się w nie przed podróżą, dlatego że transakcje kartą mogą być powikłane. Nawet za znane usługi tego rodzaju jak Uber, przyjdzie nam pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zdziwić, gdy dostaniemy pieniądze o znacznych nominałach. Na przykład 100 tysięcy dongów to zaledwie 17 PLN. Noclegi możemy wynaleźć w opłacie od 50 złotych w w najwyższym stopniu turystycznych miastach. O ile nie pozwolimy się oszukać, możemy spodziewać się pełnej wrażeń podróży przy niskim wydatku. Uzyskanie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

O ile zatem poszukujesz niezapomnianych doświadczeń wybierz się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
vietnam visa requirements.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *