Podróż na Sri Lankę

Urlop na Sri Lance

W przymierzaniu się do odległych wypraw w obecnym świecie niezmiernie trudno dać sobie radę nie posiadając dostępu do intentetu. W momencie kiedy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jako pierwsze z wzmianek w kwestii tej lokalizacji, które można odszukać w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Ze względu na umieszczenie geograficzne, o pogodę nie trzeba się w tym miejscu niepokoić przez okrągły rok. W tym momencie, czyli w połowie grudnia temperatury tutaj są w granicach 30 stopni Celsjusza w ciągu dnia i ponad 20 nocą. Podróż na święta na Sri Lankę może okazać się więc przyjemnie spędzonym czasem z dala od słoty grudniowej, która często bywa wtedy w Polsce. Przede wszystkim, że przełom od grudnia do kwietnia to idealny czas, żeby cieszyć się obecnością u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie ponownie pożądane byłoby odwoływać się do warunków atmosferycznych. Otóż, kiedy w Polsce rozgrzewamy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Na rzecz niezorientowanych… pełny czas mamy deszcz, co raczej nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i rozkoszowania się spektakularnymi okolicznościami przyrody, jakich na Sri Lance sporo. O ile chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy pogodowe, względnie trudno o deszcz. A natomiast zimą wszyscy zażywamy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając z promieni słonecznych.

Planując podróż na Sri Lankę koniecznie należy pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Główny lotniskowy: kiedy już dotrzemy na miejsce, za 40 amerykańskich dolarów można nabyć zaświadczenie dające nam prawo do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Drugi internetowy: wpisujemy w wyszukiwarce internetowej „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie online opłacamy 5 dolarów mniej aniżeli na lankijskim lotnisku.

Jeśli zamierzacie zaliczyć Sri Lankę zwanym również przelotem, to przez 48 godzin zdołacie przebywać na jej terytorium bez konieczności dysponowania wizą.

Jeśli chodzi o finansową stronę tego rodzaju wycieczek, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak nieomal zawsze przy azjatyckich wyprawach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł w dwie strony. Inaczej ceny na miejscu, dla nas rodaków, winny brzmieć dosyć przytulnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Ręczę, że na jedzeniu także majątku nie stracicie.

Także nic, nic tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz również:

Sri lanka visa application

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *