Klasyczna kuchnia gazowa w stylu retro

Kuchnia w stylu retro – jak zaaranżować?

Styl retro z silnym hukiem powrócił do aranżacji wnętrz. Wydawać by się mogło, iż ta stylistyka pasuje tylko do dużych domów, ale to nie prawda. Także mieszkanie rodzaju kawalerka można z powodzeniem urządzić w taki sposób. Jednak nie da się ukryć, że w takiej stylizacji najlepiej wygląda kuchnia. Jak zaaranżować sobie kuchnię w stylu retro?

Odpowiednie umeblowanie i urządzenia

Kuchni można nadać temperamentu retro przez stosowne urządzenia AGD. Kuchnia gazowa w stylu retro połączona z klasycznymi, jasnymi meblami kuchennymi to świetna podstawa do zaaranżowania tego typu pomieszczenia. Niezwykle często wolno odnaleźć także wyposażenia AGD w pastelowych kolorach. Na przykład błękitna bądź różowa kuchnia gazowa retro wolnostojąca postawiona niedaleko białych mebli będzie świetnie akcentować wybór stylu pomieszczenia.Można także wyszukać chłodziarki o zaokrąglonych konturach nawet w pastelowych kolorach z dużymi, metalicznymi klamkami a\’la lata 60. Do ogółu wolno dokupić miksery bądź sokowirówki w tym stylu.

Same meble wybierane do tego rodzaju aranżacji nie powinny za bardzo rzucać się w oczy. Aczkolwiek najlepiej by było, gdyby stworzono je z drewna czy też drewnianej sklejki o klasycznych kształtach. Na pewno nie będą tu nadawać się meble z gładką okleiną na wysoki połysk. Warto również podkreślić styl kuchni poprzez troskę o szczegóły jak na przykład klamki lub uchwyty.

Warto także nabyć pasującą zastawę stołową, jaka nie będzie wyglądać zbyt nowocześnie, powinna wyglądać tradycyjnie. W tym miejscu bardzo dobrze przetestują się białe, okrągłe talerze.

Czy kuchenka retro wypróbuje się do kucharzenia?Naturalnie oprócz tego, że kuchnia ma być ładna powinna być również praktyczna. Kuchnie gazowe stylizowane na retro to podobne kuchenki jak inne. Dla ludzi którzy, lubią gotować dobry wybór to kuchnia gazowa 5 palnikowa z piekarnikiem elektrycznym. Wygląda ona rewelacyjnie a także pasuje do pomysłu na aranżację, jednak 5-palników usprawnia kucharzenie, a piekarnik elektryczny to już standard wyposażenia każdej kuchni.

Znajdź odpowiednią kuchnię w stylu retro: kuchnia gazowa 5 palnikowa z piekarnikiem elektrycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *