Indie – wycieczki

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, że podróżowanie stało się ostatnio niesłychanie modne. Jest to w powiązaniu z tym, że nasze społeczeństwo wydaje się być coraz bogatsze. Ponadto dostęp do transportu lotniczego jest dużo łatwiejszy i tańszy, skutkiem tego przekłada się owo na wzrost popytu na przemieszczanie się tego typu rodzaju transportem.

O wiele częściej staramy się jeździć po kontynencie europejskim, skoro jest to dla nas zwyczajnie prostsze. Ponadto kultura europejska nie różni się, aż tak bardzo w kolejnych krajach na całym kontynencie.

Udając się do Portugalii, Grecji lub Rumunii, mniej więcej mamy pojęcie czego możemy się spodziewać. Niewiele w inny sposób przypadek wygląda w przypadku podróży w dużo bardziej egzotyczne miejsca. Duża rzesza osób myśli o wyjeździe do Indii i ten kraj jest niesłychanie po wielokroć przytaczany jako cel urlopu.

Wypada jednakże uświadomić sobie, że w rzeczy samej nie wiemy za dużo o tym kraju.

Zwyczajnie wówczas wyszukując hasło: „Indie ciekawostki” dopatrujemy się paru spraw, o jakich nie mieliśmy przeświadczenia.

Kuchnia indyjska

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z tego typu krajem, to przede wszystkim coraz modniejsze ostatnimi czasy restauracje indyjskie.

Takie miejsca zwykle przewodzone są przez prawdziwych Hindusów i proponują oryginalne potrawy z powyższego regionu. Szukając tego rodzaju miejsca w naszym kraju, warto rozglądać się za restauracjami, posiadającymi prawdziwy piec tandoor, w którym przygotowywana jest część posiłków.

Trzeba mieć pojęcie, iż nie każde restauracje korzystają z tego typu wyposażenia, co jest sprzeczne z naturalną kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla Polaków Indie to dodatkowo bollywoodzkie produkcje, które jednakowoż w naszym państwie nie szczycą się wysoką popularnością. Jednakże wyjeżdżając do państwa które leży na Indyjskim Półwyspie należy wiedzieć kilka podstawowych spraw wobec powyższego miejsca. Jeżeli chodzi o Indie, czas mają zupełnie inny aniżeli kraje europejskie. Mianowicie należy dodać cztery i pół godziny do czasu polskiego. Oznacza to, iż Hindusi wstają wcześniej od nas i kładą się spać również wcześniej. Wskazane jest uzyskać informacje w sprawach finansowych. Jeżeli rozchodzi się o Indie, waluta obowiązująca tam to indyjska rupia.

Zobacz także:

indian visa online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *