Indie: wiza turystyczna

Jakie formalności trzeba dokonać, żeby podróżować do Indii?

Indie to całkiem egzotyczny okręg świata, toteż udając się tam, trzeba posiadać rozeznanie w obecnych kodeksach prawa, bo inaczej może nas zastać nieprzyjemna niespodzianka. Z pewnością potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które wymaga od cudzoziemców tego typu dowodu.

Dlaczego w Indiach potrzebna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India132.jpg
Powód jest przyziemny, ponieważ bez niej nie da się wjechać na obszar Indii. Fortunnie można ubiegać się o nią drogą internetową, za sprawą czego formalności są mniej kłopotliwe oraz skraca się czas oczekiwania. Trzeba wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego i tam wypisać właściwy wniosek. Jest on dość drobiazgowo stworzony oraz obejmuje dużo pytań na temat kandydata ubiegającego się o e-wizę.

Przebrnięcie przez stertę tych wszystkich formalności nastręcza sporo wysiłku. Formularz agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Różnice między wizą turystyczną a e-wizą do Indii?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India154.jpg
Przede wszytskim wiza turystyczna jest wydawana na sporo dłuższy okres. Indie umożliwiają zagranicznym turystom przebywać na swoim terenie na czas sześciu miesięcy. Z uwzględnieniem, że o wizę turystyczną trzeba się ubiegać poprzez ambasadę. Poza tym jest ona dużo bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Trzeba na nią oczekiwać co najmniej rok i nie zawsze jesteśmy w stanie ją uzyskać.

W przypadku e-wizy jest odmiennie. Indie nie czynią nikomu kłopotów jeśli, iż dane z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu oraz że uprzednio ureguluje się opłaty. Trzeba również pamiętać żeby w ciągu naszego pobytu na terenie Indii nie straciła ważności e-wiza. Indie bardzo to kontrolują oraz za nierespektowanie tego nakazu, grozi deportacja. Nie można także zapominać, że e wizę można wykorzystać wyłącznie dwukrotnie. Pierwszy raz przy wjeździe i drugim raz przy wyjeździe z Indii. Istotną kwestią jest także podkreślenie we wniosku internetowym, jakie miejsca planuje się odwiedzić. Jest to warunek konieczny do przyjęcia indyjskiej e-wizy.

Więcej informacji:
visa for india.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *