Czy kuchnia w stylu retro jest modna?

Wyposaż własną kuchnię w stylu retro!

Budujesz, odświeżasz, bądź aranżujesz swoje kąty? Stoisz właśnie przed projektowaniem kuchni? Przeczytaj ten materiał a następnie zainspiruj się retro designem!

W jakim stylu zaaranżować kuchnię?

Zainwestowanie w perfekcyjną kuchnię będzie zawsze bezpiecznym rozwiązaniem. Bowiem jest ona nie jedynie ponadczasowa, ale także jak najbardziej wydajna. Do jej zorganizowania wybiera się proste szafki upiększone płycinami, kamienny zlewozmywak i dodatkowo elegancką płytę grzewczą.
Patrząc od drugiej strony kuchnia w starym stylu wspiera się nie jedynie na standardowych meblach z drewna, ale stanowi również pewnego typu możliwość do wystawienia na pole oglądania wszystkich własnych zastaw. Toteż w kuchni zaaranżowanej w stylu retro zdołamy sobie przyzwolić między innymi na ukazywanie ciągu miedzianych garnków bądź angielskiej zastawy, a na szafkach rozmieszczamy kolekcje waz, dzbanuszków, czy kamiennych rondli. Tego rodzaju aranże nie zdołałyby się odnaleźć w nowoczesnej kuchni, jaka epatuje po pierwsze błyszczeniem pięknych przodów i blatów. Kuchnia w stylu retro tolokalizacja, w którym chcemy posiadać wiele rozmaitych rzeczy, dlatego że doprawdy wszystko może stanowić fragment ozdobny.

Jak zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną podstawę każdej kuchni stanowią jej meble. Co z tego wynika, próbując stworzyć aranżację wnętrz w stylu retro każde nasze meble powinny być przede wszystkim z drewna a najlepiej jak najjaśniejsze, a więc białe czy też w ciepłych barwach beżu. Należy przy tym szczególną atencję odnieść na detale, w tymrozmaitego rodzaju klamki oraz uchwyty, które także powinny być stylizowane na dużo starsze.
Kolejny zasadniczy element retro wystroju kuchni to narzędzia AGD. Z pomocą przychodzi tutaj dużo jednostek, jakie posiadają w propozycjach aparaty stylizowane na lata 50-te a także 60. W owym stylu, zarówno chłodziarki, kuchenki bądź roboty kuchenne powinny być wyposażone jak najbardziej okrągłe zarysy i dodatkowo barwne obudowy. Jednakże najbardziej kultowym przyrządem w stylu retro stanowi zapewne kuchnia gazowa retro.
Kolorystyka kuchni w stylu lat 50.-60. powinna opierać się na pastelach, czyli wszelkich ciepłych i subtelnych tonach błękitu, różu, subtelnej zieleni oraz pastelowo-żółtego. Ale zasadniczą gamę kolorystyczną powinny tworzyć przede wszystkim biel oraz ecru. Trzeba z kolei całkowicie wycofać się z ponurych odcieni, wszelakie mocniejsze tony należy wdrażać tylko w dodatkach.


O czym wciąż należałoby pamiętać, planując kuchnię w stylu retro?

– dobre światło – kuchnia w stylu retro powinna wydawać się jasna;
– ciekawe akcesoria, tego rodzaju jak dekatyzowane doniczki oraz inne nieduże elementy, które wprowadzają atmosferę retro;
– właściwe artykuły – w kuchni retro powinno się zauważyć zasadniczo drewno, metal a także szkło;
– zachowanie umiaru, ponieważ przesadna dosłowność w komponowaniu retro wnętrza jest w stanie wykreować komiczny rezultat.

Zwróć uwagę przy tym także, że jednym z składników, z jakim w największym stopniu łączy się kuchnia w stylu retro jest kuchnia gazowa w stylu retro. Zatem projektuj rozważnie swoje retro wnętrze!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: kuchnia gazowa retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *